Nowy adapter mocowania EF-EOS R 0,71x firmy Canon przekształca RED Komodo w pełnoklatkową kamerę kinową ?

6 lutego 2021
1837
Views

EF-EOS R 0,71x

Ten nowy, potężny adapter firmy Canon zwiększa kąt widzenia i czułość optyczną, jednocześnie płynnie integrując się z korekcjami optycznymi aparatu C70. Adapter został zaprojektowany specjalnie dla C70, poprzez podłączenie do uchwytu RF kamery z dodatkowym wsparciem z dwóch kołnierzy, które są bezpiecznie mocowane za pomocą czterech śrub, które zwiększają wytrzymałość fizycznego połączenia. Po zamontowaniu adapter utrzymuje podobny kąt widzenia w pełnej klatce na matrycy Super 35 mm, jednocześnie zwiększając czułość zamocowanego obiektywu średnio o 1 przesłonę. Oznacza to, że powiększenie pełnoklatkowego obiektywu 0,71x powoduje, że po ustawieniu współczynnika powiększenia aparatu ogniskowa jest zbliżona do tej, co w aparacie pełnoklatkowym. Na przykład obiektyw 24 mm w aparacie Super 35 mm ma zwykle 36 mm. Jeśli masz obiektyw EF 24 mm, postępuj zgodnie z następującym wzorem: 24 x 0,71 = 17 x 1,5 = 25,56. Więc teraz obiektyw 24 mm ma prawie taką samą ogniskową, jak w pełnoklatkowym aparacie.

Według firmy Canon EF-EOS R 0.71x jest dedykowany tylko dla C70. Jak wyjaśniono, adapter ma wbudowane śruby do bezpośredniego montażu na C70. Wkręcane uchwyty są wyjmowane i służą tylko do zabezpieczenia adaptera podczas używania z C70. Canon twierdzi, że adapter mocowania obiektywu EF-EOS R 0.71x jest wytrzymały i odporny na warunki atmosferyczne, ale znowu, tylko po zamontowaniu na C70.

Kompatybilność z RED Komodo.

Użytkownicy RED Komodo mogą używać speedboostera Metabones (RF> PL i RF> EF), aby rozszerzyć krąg obrazu z pełnoklatkowych obiektywów 35 mm lub większego formatu na matrycy Super 35 mm + Komodo z dodatkową korzyścią 1 przesłony. Jednak głównym pytaniem było (i nadal jest), czy nowy adapter 0.71X może być używany przez Komodo. Po pierwsze, według RED Support, ten nowy adapter nie znajduje się na liście kompatybilnych adapterów do mocowania obiektywów KOMODO.

Jednak dzięki Yann Besset z grupy RED KOMODO Users FB, możemy teraz zobaczyć ten adapter dołączony do Komodo, a także przykładowy materiał filmowy. Według Yanna otrzymujesz pole widzenia szersze niż pełnoklatkowy aparat Canon 1DX Mark II. Oznacza to, że Canon 0.71X może przekształcić RED Komodo w pełnoklatkową bestię (tylko pod względem FOV). Niemniej jednak nie możesz użyć tych śrub, aby przymocować adapter do aparatu, co oznacza, że ​​będziesz musiał zaimprowizować wsparcie obiektywu.

artykuł za:

Canon’s new Mount Adapter EF-EOS R 0.71x Transforms the RED Komodo Into a Full-Frame Cinema Camera

Comments are closed.